| Förstoring: | 300 |
| Rank: | 331 |
| Typ: | Stjärnkikare |
| Förstoring: | 12 |
| Objektivdiameter: | 36mm |
| Rank: | 332 |
| Typ: | Binokulär |
| Rank: | 334 |
| Typ: | Stjärnkikare |
| Förstoring: | 10 |
| Objektivdiameter: | 42mm |
| Rank: | 336 |
| Typ: | Binokulär |
| Förstoring: | 10 |
| Objektivdiameter: | 50mm |
| Rank: | 338 |
| Typ: | Binokulär |
| Förstoring: | 15 |
| Objektivdiameter: | 56mm |
| Rank: | 339 |
| Typ: | Binokulär |
| Förstoring: | 7 |
| Objektivdiameter: | 50mm |
| Rank: | 340 |
| Typ: | Binokulär |
| Förstoring: | 7 |
| Objektivdiameter: | 50mm |
| Rank: | 341 |
| Typ: | Binokulär |
| Förstoring: | 4 |
| Objektivdiameter: | 20mm |
| Rank: | 342 |
| Typ: | Monokulär |
| Förstoring: | 18.00 - 55 |
| Objektivdiameter: | 65mm |
| Rank: | 343 |
| Typ: | Tubkikare |
| Rank: | 344 |
| Typ: | Stjärnkikare |
| Förstoring: | 7 |
| Objektivdiameter: | 35mm |
| Rank: | 346 |
| Typ: | Binokulär |
| Förstoring: | 10 |
| Objektivdiameter: | 21mm |
| Rank: | 347 |
| Typ: | Binokulär |
| Förstoring: | 8 |
| Objektivdiameter: | 42mm |
| Rank: | 348 |
| Rank: | 349 |
| Förstoring: | 39 |
| Objektivdiameter: | 90mm |
| Rank: | 350 |
| Typ: | Stjärnkikare |
| Rank: | 352 |
| Typ: | Stjärnkikare |
| Förstoring: | 48.00 - 120 |
| Rank: | 353 |
| Typ: | Stjärnkikare |
| Förstoring: | 20 |
| Objektivdiameter: | 60mm |
| Rank: | 354 |
| Typ: | Binokulär |
| Förstoring: | 8.50 |
| Objektivdiameter: | 21mm |
| Rank: | 355 |
| Förstoring: | 15 |
| Objektivdiameter: | 45mm |
| Rank: | 356 |
| Typ: | Binokulär |
| Rank: | 358 |
| Typ: | Stjärnkikare |
| Förstoring: | 7 |
| Objektivdiameter: | 42mm |
| Rank: | 359 |
| Typ: | Binokulär |
| Förstoring: | 15.00 - 45 |
| Objektivdiameter: | 65mm |
| Rank: | 360 |
| Typ: | Tubkikare |
| Förstoring: | 25.00 - 60 |
| Objektivdiameter: | 65mm |
| Rank: | 362 |
| Typ: | Tubkikare |
| Förstoring: | 10 |
| Objektivdiameter: | 25mm |
| Rank: | 363 |
| Typ: | Monokulär |
| Förstoring: | 8 |
| Objektivdiameter: | 42mm |
| Rank: | 365 |
| Typ: | Binokulär |
| Förstoring: | 26.00 - 241 |
| Rank: | 366 |
| Typ: | Stjärnkikare |
| Förstoring: | 16 |
| Objektivdiameter: | 32mm |
| Rank: | 367 |
| Typ: | Binokulär |
| Förstoring: | 8 |
| Objektivdiameter: | 21mm |
| Rank: | 368 |
| Typ: | Binokulär |
| Förstoring: | 10 |
| Objektivdiameter: | 56mm |
| Rank: | 369 |
| Typ: | Binokulär |
| Rank: | 370 |
| Förstoring: | 420 |
| Rank: | 371 |
| Typ: | Stjärnkikare |
| Objektivdiameter: | 80mm |
| Rank: | 372 |
| Typ: | Stjärnkikare |
| Förstoring: | 10 |
| Objektivdiameter: | 50mm |
| Rank: | 373 |
| Förstoring: | 1.60 - 8 |
| Objektivdiameter: | 42mm |
| Rank: | 375 |
| Förstoring: | 8 |
| Objektivdiameter: | 45mm |
| Rank: | 377 |
| Typ: | Binokulär |
| Förstoring: | 10 |
| Objektivdiameter: | 36mm |
| Rank: | 378 |
| Typ: | Binokulär |
| Förstoring: | 10 |
| Objektivdiameter: | 42mm |
| Rank: | 379 |
| Typ: | Binokulär |
| Förstoring: | 8 |
| Objektivdiameter: | 25mm |
| Rank: | 380 |
| Typ: | Binokulär |
| Förstoring: | 10 |
| Objektivdiameter: | 28mm |
| Rank: | 381 |
| Typ: | Binokulär |
| Förstoring: | 8 |
| Objektivdiameter: | 30mm |
| Rank: | 382 |
| Typ: | Binokulär |
| Förstoring: | 13.00 - 30 |
| Objektivdiameter: | 50mm |
| Rank: | 383 |
| Typ: | Tubkikare |
| Förstoring: | 4 |
| Objektivdiameter: | 24mm |
| Rank: | 385 |
| Typ: | Monokulär |
| Förstoring: | 10 |
| Objektivdiameter: | 42mm |
| Rank: | 386 |
| Typ: | Binokulär |
| Förstoring: | 10 |
| Objektivdiameter: | 50mm |
| Rank: | 387 |
| Typ: | Binokulär |
| Förstoring: | 20 |
| Objektivdiameter: | 50mm |
| Rank: | 388 |
| Typ: | Binokulär |
| Förstoring: | 8 |
| Objektivdiameter: | 40mm |
| Rank: | 389 |
| Typ: | Binokulär |
| Rank: | 390 |
| Typ: | Tubkikare |
| Förstoring: | 22.00 - 66 |
| Objektivdiameter: | 100mm |
| Rank: | 391 |
| Typ: | Tubkikare |