| Förstoring: | 20.00 - 60 |
| Objektivdiameter: | 82mm |
| Rank: | 160 |
| Typ: | Tubkikare |
| Förstoring: | 10 |
| Objektivdiameter: | 25mm |
| Rank: | 161 |
| Typ: | Binokulär |
| Rank: | 162 |
| Typ: | Tubkikare |
| Förstoring: | 7 |
| Objektivdiameter: | 50mm |
| Rank: | 163 |
| Typ: | Binokulär |
| Förstoring: | 8 |
| Objektivdiameter: | 42mm |
| Rank: | 164 |
| Typ: | Binokulär |
| Förstoring: | 10 |
| Objektivdiameter: | 42mm |
| Rank: | 165 |
| Typ: | Binokulär |
| Förstoring: | 10 |
| Objektivdiameter: | 25mm |
| Rank: | 166 |
| Typ: | Binokulär |
| Förstoring: | 20.00 - 60 |
| Objektivdiameter: | 83mm |
| Rank: | 169 |
| Typ: | Tubkikare |
| Förstoring: | 10 |
| Objektivdiameter: | 50mm |
| Rank: | 170 |
| Typ: | Binokulär |
| Förstoring: | 8 |
| Objektivdiameter: | 42mm |
| Rank: | 171 |
| Typ: | Binokulär |
| Förstoring: | 18.00 - 70 |
| Objektivdiameter: | 60mm |
| Rank: | 172 |
| Förstoring: | 8 |
| Objektivdiameter: | 42mm |
| Rank: | 173 |
| Typ: | Binokulär |
| Förstoring: | 20.00 - 60 |
| Objektivdiameter: | 65mm |
| Rank: | 174 |
| Typ: | Tubkikare |
| Förstoring: | 20.00 - 60 |
| Rank: | 176 |
| Typ: | Tubkikare |
| Förstoring: | 10 |
| Objektivdiameter: | 50mm |
| Rank: | 177 |
| Typ: | Binokulär |
| Förstoring: | 21.00 - 64 |
| Objektivdiameter: | 80mm |
| Rank: | 178 |
| Typ: | Tubkikare |
| Förstoring: | 8 |
| Objektivdiameter: | 32mm |
| Rank: | 179 |
| Typ: | Binokulär |
| Förstoring: | 20.00 - 60 |
| Objektivdiameter: | 80mm |
| Rank: | 180 |
| Typ: | Tubkikare |
| Förstoring: | 18.00 - 50 |
| Rank: | 181 |
| Typ: | Stjärnkikare |
| Förstoring: | 10 |
| Objektivdiameter: | 42mm |
| Rank: | 182 |
| Typ: | Binokulär |
| Förstoring: | 30.00 - 70 |
| Objektivdiameter: | 95mm |
| Rank: | 183 |
| Typ: | Tubkikare |
| Förstoring: | 275 |
| Rank: | 184 |
| Förstoring: | 8 |
| Objektivdiameter: | 42mm |
| Rank: | 185 |
| Typ: | Binokulär |
| Förstoring: | 10 |
| Objektivdiameter: | 42mm |
| Rank: | 186 |
| Typ: | Binokulär |
| Förstoring: | 8 |
| Objektivdiameter: | 32mm |
| Rank: | 187 |
| Typ: | Binokulär |
| Förstoring: | 7 |
| Objektivdiameter: | 42mm |
| Rank: | 188 |
| Typ: | Monokulär |
| Förstoring: | 10 |
| Objektivdiameter: | 56mm |
| Rank: | 189 |
| Typ: | Binokulär |
| Förstoring: | 10 |
| Objektivdiameter: | 42mm |
| Rank: | 190 |
| Typ: | Binokulär |
| Förstoring: | 10 |
| Objektivdiameter: | 42mm |
| Rank: | 192 |
| Typ: | Binokulär |
| Förstoring: | 60 |
| Rank: | 193 |
| Typ: | Stjärnkikare |
| Förstoring: | 20.00 - 60 |
| Objektivdiameter: | 60mm |
| Rank: | 194 |
| Typ: | Tubkikare |
| Förstoring: | 10 |
| Objektivdiameter: | 42mm |
| Rank: | 195 |
| Typ: | Binokulär |
| Förstoring: | 7 |
| Objektivdiameter: | 50mm |
| Rank: | 196 |
| Typ: | Binokulär |
| Förstoring: | 8 |
| Objektivdiameter: | 42mm |
| Rank: | 197 |
| Typ: | Binokulär |
| Förstoring: | 10 |
| Objektivdiameter: | 42mm |
| Rank: | 198 |
| Typ: | Binokulär |
| Förstoring: | 10 |
| Objektivdiameter: | 25mm |
| Rank: | 199 |
| Typ: | Binokulär |
| Förstoring: | 8 |
| Objektivdiameter: | 21mm |
| Rank: | 200 |
| Förstoring: | 53 |
| Rank: | 201 |
| Förstoring: | 17.00 - 52 |
| Objektivdiameter: | 65mm |
| Rank: | 202 |
| Typ: | Tubkikare |
| Förstoring: | 16 |
| Objektivdiameter: | 56mm |
| Rank: | 204 |
| Typ: | Binokulär |
| Förstoring: | 50.00 - 308 |
| Rank: | 205 |
| Typ: | Stjärnkikare |
| Förstoring: | 8 |
| Objektivdiameter: | 21mm |
| Rank: | 206 |
| Typ: | Monokulär |
| Förstoring: | 35.00 - 262 |
| Objektivdiameter: | 60mm |
| Rank: | 207 |
| Typ: | Stjärnkikare |
| Förstoring: | 6 |
| Objektivdiameter: | 25mm |
| Rank: | 208 |
| Rank: | 209 |
| Typ: | Tubkikare |
| Förstoring: | 126 |
| Rank: | 211 |
| Typ: | Stjärnkikare |
| Förstoring: | 15.00 - 45 |
| Objektivdiameter: | 60mm |
| Rank: | 212 |
| Typ: | Tubkikare |
| Förstoring: | 6 |
| Objektivdiameter: | 24mm |
| Rank: | 213 |
| Förstoring: | 10 |
| Objektivdiameter: | 25mm |
| Rank: | 216 |
| Typ: | Binokulär |
| Objektivdiameter: | 85mm |
| Rank: | 217 |
| Typ: | Tubkikare |