| Förstoring: | 50 |
| Rank: | 106 |
| Typ: | Stjärnkikare |
| Förstoring: | 10 |
| Objektivdiameter: | 42mm |
| Rank: | 107 |
| Typ: | Binokulär |
| Förstoring: | 8 |
| Objektivdiameter: | 25mm |
| Rank: | 108 |
| Typ: | Monokulär |
| Förstoring: | 8 |
| Objektivdiameter: | 20mm |
| Rank: | 109 |
| Typ: | Binokulär |
| Förstoring: | 20.00 - 60 |
| Objektivdiameter: | 60mm |
| Rank: | 110 |
| Typ: | Tubkikare |
| Förstoring: | 7 |
| Objektivdiameter: | 50mm |
| Rank: | 111 |
| Typ: | Binokulär |
| Förstoring: | 7 |
| Objektivdiameter: | 30mm |
| Rank: | 112 |
| Typ: | Binokulär |
| Förstoring: | 20.00 - 60 |
| Objektivdiameter: | 80mm |
| Rank: | 113 |
| Typ: | Tubkikare |
| Förstoring: | 6 |
| Objektivdiameter: | 21mm |
| Rank: | 114 |
| Förstoring: | 8 |
| Objektivdiameter: | 32mm |
| Rank: | 115 |
| Typ: | Binokulär |
| Förstoring: | 10 |
| Objektivdiameter: | 26mm |
| Rank: | 116 |
| Typ: | Binokulär |
| Förstoring: | 20.00 - 60 |
| Objektivdiameter: | 66mm |
| Rank: | 117 |
| Typ: | Tubkikare |
| Förstoring: | 4.00 - 12 |
| Objektivdiameter: | 40mm |
| Rank: | 118 |
| Förstoring: | 8 |
| Objektivdiameter: | 36mm |
| Rank: | 119 |
| Typ: | Binokulär |
| Förstoring: | 10 |
| Objektivdiameter: | 21mm |
| Rank: | 120 |
| Typ: | Binokulär |
| Förstoring: | 10 |
| Objektivdiameter: | 42mm |
| Rank: | 121 |
| Typ: | Binokulär |
| Objektivdiameter: | 80mm |
| Rank: | 122 |
| Typ: | Tubkikare |
| Förstoring: | 8 |
| Objektivdiameter: | 21mm |
| Rank: | 123 |
| Typ: | Binokulär |
| Förstoring: | 7 |
| Objektivdiameter: | 24mm |
| Rank: | 124 |
| Förstoring: | 25 |
| Objektivdiameter: | 100mm |
| Rank: | 125 |
| Typ: | Binokulär |
| Förstoring: | 10 |
| Objektivdiameter: | 42mm |
| Rank: | 126 |
| Typ: | Binokulär |
| Förstoring: | 8 |
| Objektivdiameter: | 42mm |
| Rank: | 127 |
| Typ: | Binokulär |
| Förstoring: | 6 |
| Objektivdiameter: | 21mm |
| Rank: | 128 |
| Typ: | Monokulär |
| Objektivdiameter: | 65mm |
| Rank: | 129 |
| Typ: | Tubkikare |
| Förstoring: | 30 |
| Objektivdiameter: | 75mm |
| Rank: | 130 |
| Typ: | Tubkikare |
| Förstoring: | 8 |
| Objektivdiameter: | 20mm |
| Rank: | 132 |
| Typ: | Binokulär |
| Förstoring: | 10 |
| Objektivdiameter: | 25mm |
| Rank: | 133 |
| Typ: | Binokulär |
| Förstoring: | 7 |
| Objektivdiameter: | 50mm |
| Rank: | 134 |
| Typ: | Binokulär |
| Rank: | 136 |
| Förstoring: | 8 |
| Objektivdiameter: | 20mm |
| Rank: | 137 |
| Typ: | Monokulär |
| Förstoring: | 8 |
| Objektivdiameter: | 56mm |
| Rank: | 138 |
| Förstoring: | 10 |
| Objektivdiameter: | 42mm |
| Rank: | 139 |
| Typ: | Binokulär |
| Förstoring: | 8 |
| Objektivdiameter: | 22mm |
| Rank: | 140 |
| Typ: | Binokulär |
| Förstoring: | 8 |
| Objektivdiameter: | 32mm |
| Rank: | 141 |
| Typ: | Binokulär |
| Förstoring: | 12 |
| Objektivdiameter: | 50mm |
| Rank: | 142 |
| Typ: | Binokulär |
| Förstoring: | 10 |
| Objektivdiameter: | 50mm |
| Rank: | 143 |
| Typ: | Binokulär |
| Förstoring: | 8 |
| Objektivdiameter: | 42mm |
| Rank: | 144 |
| Typ: | Binokulär |
| Förstoring: | 26 |
| Rank: | 146 |
| Typ: | Stjärnkikare |
| Förstoring: | 8 |
| Objektivdiameter: | 36mm |
| Rank: | 147 |
| Typ: | Monokulär |
| Förstoring: | 8 |
| Objektivdiameter: | 32mm |
| Rank: | 148 |
| Typ: | Binokulär |
| Förstoring: | 8 |
| Objektivdiameter: | 32mm |
| Rank: | 149 |
| Typ: | Binokulär |
| Förstoring: | 10 |
| Objektivdiameter: | 42mm |
| Rank: | 150 |
| Typ: | Binokulär |
| Förstoring: | 12 |
| Objektivdiameter: | 40mm |
| Rank: | 152 |
| Typ: | Binokulär |
| Förstoring: | 8 |
| Objektivdiameter: | 42mm |
| Rank: | 153 |
| Typ: | Binokulär |
| Förstoring: | 10 |
| Objektivdiameter: | 25mm |
| Rank: | 154 |
| Typ: | Binokulär |
| Förstoring: | 8 |
| Objektivdiameter: | 21mm |
| Rank: | 155 |
| Typ: | Binokulär |
| Förstoring: | 8 |
| Objektivdiameter: | 43mm |
| Rank: | 156 |
| Typ: | Binokulär |
| Förstoring: | 7 |
| Objektivdiameter: | 50mm |
| Rank: | 157 |
| Rank: | 158 |
| Förstoring: | 15 |
| Objektivdiameter: | 50mm |
| Rank: | 159 |
| Typ: | Binokulär |