| Förstoring: | 8 |
| Objektivdiameter: | 42mm |
| Rank: | 53 |
| Typ: | Binokulär |
| Förstoring: | 20.00 - 60 |
| Objektivdiameter: | 65mm |
| Rank: | 55 |
| Typ: | Tubkikare |
| Förstoring: | 3.00 - 9 |
| Objektivdiameter: | 40mm |
| Rank: | 56 |
| Förstoring: | 8.50 |
| Objektivdiameter: | 56mm |
| Rank: | 57 |
| Typ: | Binokulär |
| Rank: | 58 |
| Förstoring: | 20.00 - 60 |
| Objektivdiameter: | 88mm |
| Rank: | 59 |
| Typ: | Tubkikare |
| Förstoring: | 8 |
| Objektivdiameter: | 42mm |
| Rank: | 60 |
| Typ: | Binokulär |
| Förstoring: | 10 |
| Objektivdiameter: | 30mm |
| Rank: | 61 |
| Typ: | Binokulär |
| Förstoring: | 20 |
| Objektivdiameter: | 80mm |
| Rank: | 62 |
| Typ: | Binokulär |
| Rank: | 63 |
| Förstoring: | 8 |
| Objektivdiameter: | 40mm |
| Rank: | 64 |
| Typ: | Binokulär |
| Förstoring: | 10.00 - 22 |
| Objektivdiameter: | 50mm |
| Rank: | 65 |
| Typ: | Binokulär |
| Förstoring: | 8 |
| Objektivdiameter: | 42mm |
| Rank: | 66 |
| Typ: | Binokulär |
| Förstoring: | 8 |
| Objektivdiameter: | 20mm |
| Rank: | 67 |
| Typ: | Binokulär |
| Förstoring: | 6.00 - 21 |
| Objektivdiameter: | 21mm |
| Rank: | 68 |
| Typ: | Monokulär |
| Förstoring: | 8 |
| Objektivdiameter: | 42mm |
| Rank: | 69 |
| Typ: | Binokulär |
| Förstoring: | 8 |
| Objektivdiameter: | 56mm |
| Rank: | 70 |
| Typ: | Binokulär |
| Förstoring: | 24 |
| Objektivdiameter: | 50mm |
| Rank: | 71 |
| Typ: | Binokulär |
| Förstoring: | 25 |
| Objektivdiameter: | 70mm |
| Rank: | 72 |
| Typ: | Binokulär |
| Förstoring: | 12 |
| Objektivdiameter: | 50mm |
| Rank: | 73 |
| Typ: | Binokulär |
| Rank: | 74 |
| Typ: | Tubkikare |
| Förstoring: | 7 |
| Objektivdiameter: | 18mm |
| Rank: | 75 |
| Typ: | Monokulär |
| Förstoring: | 7 |
| Objektivdiameter: | 50mm |
| Rank: | 76 |
| Typ: | Binokulär |
| Förstoring: | 0.90 - 10 |
| Rank: | 77 |
| Typ: | Binokulär |
| Förstoring: | 8 |
| Objektivdiameter: | 32mm |
| Rank: | 78 |
| Typ: | Binokulär |
| Förstoring: | 10.00 - 22 |
| Objektivdiameter: | 50mm |
| Rank: | 79 |
| Typ: | Binokulär |
| Förstoring: | 12 |
| Objektivdiameter: | 50mm |
| Rank: | 80 |
| Typ: | Binokulär |
| Förstoring: | 500 |
| Objektivdiameter: | 127mm |
| Rank: | 81 |
| Typ: | Stjärnkikare |
| Förstoring: | 7 |
| Objektivdiameter: | 50mm |
| Rank: | 82 |
| Förstoring: | 12 |
| Objektivdiameter: | 42mm |
| Rank: | 83 |
| Typ: | Binokulär |
| Förstoring: | 10 |
| Objektivdiameter: | 42mm |
| Rank: | 84 |
| Typ: | Binokulär |
| Förstoring: | 10 |
| Objektivdiameter: | 42mm |
| Rank: | 85 |
| Typ: | Binokulär |
| Rank: | 86 |
| Typ: | Stjärnkikare |
| Förstoring: | 8 |
| Objektivdiameter: | 24mm |
| Rank: | 87 |
| Typ: | Binokulär |
| Förstoring: | 25.00 - 60 |
| Objektivdiameter: | 85mm |
| Rank: | 88 |
| Typ: | Tubkikare |
| Förstoring: | 6 |
| Objektivdiameter: | 21mm |
| Rank: | 89 |
| Typ: | Monokulär |
| Förstoring: | 70 |
| Objektivdiameter: | 70mm |
| Rank: | 90 |
| Typ: | Stjärnkikare |
| Förstoring: | 8 |
| Objektivdiameter: | 32mm |
| Rank: | 91 |
| Förstoring: | 8 |
| Objektivdiameter: | 42mm |
| Rank: | 92 |
| Typ: | Binokulär |
| Rank: | 93 |
| Förstoring: | 7.00 - 15 |
| Objektivdiameter: | 35mm |
| Rank: | 95 |
| Typ: | Binokulär |
| Förstoring: | 20.00 - 60 |
| Objektivdiameter: | 70mm |
| Rank: | 96 |
| Förstoring: | 21.00 - 63 |
| Objektivdiameter: | 80mm |
| Rank: | 97 |
| Typ: | Tubkikare |
| Förstoring: | 10 |
| Objektivdiameter: | 25mm |
| Rank: | 98 |
| Typ: | Binokulär |
| Förstoring: | 10 |
| Objektivdiameter: | 42mm |
| Rank: | 100 |
| Typ: | Binokulär |
| Förstoring: | 10 |
| Objektivdiameter: | 42mm |
| Rank: | 101 |
| Typ: | Binokulär |
| Förstoring: | 8.50 |
| Objektivdiameter: | 42mm |
| Rank: | 102 |
| Typ: | Binokulär |
| Förstoring: | 150 |
| Rank: | 103 |
| Typ: | Stjärnkikare |
| Rank: | 104 |
| Typ: | Tubkikare |
| Förstoring: | 20.00 - 60 |
| Objektivdiameter: | 60mm |
| Rank: | 105 |
| Typ: | Tubkikare |