| Rank: | 1 |
| Processormodell: | Intel Core i5 [Gen 3] 3470 |
| RAM-minne: | 8192MB |
| Rank: | 5 |
| Processormodell: | Intel Core i7 [Gen 4] 4770K |
| RAM-minne: | 16384MB |
| Rank: | 6 |
| Processormodell: | Intel Core i5 [Gen 4] 4670K |
| RAM-minne: | 8192MB |
| Rank: | 7 |
| RAM-minne: | 4096MB |
| Rank: | 8 |
| Processormodell: | AMD A-series A6-5400K |
| RAM-minne: | 8192MB |
| Rank: | 11 |
| Processormodell: | Intel Core i3 [Gen 2] 2100 |
| RAM-minne: | 4096MB |
| Rank: | 12 |
| Processormodell: | Intel Core i5 [Gen 4] 4430 |
| RAM-minne: | 8192MB |
| Rank: | 13 |
| Processormodell: | AMD A-series A4-5300 |
| RAM-minne: | 4096MB |
| Rank: | 14 |
| Processormodell: | AMD FX-series FX-8350 |
| RAM-minne: | 8192MB |
| Rank: | 15 |
| Processormodell: | Intel Core i5 [Gen 3] 3450 |
| RAM-minne: | 8192MB |
| Grafikprocessor: | GeForce [600 series] GTX 650 |
| Rank: | 17 |
| Processormodell: | Intel Core i5 [Gen 3] 3470 |
| RAM-minne: | 8192MB |
| Rank: | 20 |
| Processormodell: | Intel Core i7 [Gen 3] 3770K |
| RAM-minne: | 16384MB |
| Rank: | 21 |
| Processormodell: | AMD Phenom II X6 1055T |
| RAM-minne: | 4096MB |
| Rank: | 23 |
| Processormodell: | AMD FX-series FX-6100 |
| RAM-minne: | 8192MB |
| Rank: | 26 |
| Processormodell: | AMD FX-series FX-8350 |
| RAM-minne: | 16384MB |
| Grafikprocessor: | GeForce [600 series] GTX 670 |
| Rank: | 27 |
| Processormodell: | Intel Core i5 [Gen 3] 3570K |
| RAM-minne: | 16384MB |
| Rank: | 29 |
| RAM-minne: | 8192MB |
| Rank: | 30 |
| Processormodell: | AMD A-series A4-3300 |
| RAM-minne: | 4096MB |
| Grafikprocessor: | GeForce [600 series] GTX 660 Ti |
| Rank: | 37 |
| Processormodell: | Intel Core i5 [Gen 3] 3570K |
| RAM-minne: | 8192MB |
| Grafikprocessor: | Radeon [HD 7000 series] HD7870 |
| Rank: | 43 |
| Processormodell: | Intel Core i5 [Gen 3] 3470 |
| RAM-minne: | 8192MB |
| Rank: | 45 |
| RAM-minne: | 4096MB |
| Rank: | 46 |
| Processormodell: | Intel Core i7 [Gen 2] 3820 |
| RAM-minne: | 8192MB |
| Rank: | 50 |
| RAM-minne: | 4096MB |
| Rank: | 54 |
| Processormodell: | Intel Core i5 [Gen 3] 3570K |
| RAM-minne: | 16384MB |
| Rank: | 55 |
| Processormodell: | AMD FX-series FX-4300 |
| RAM-minne: | 8192MB |
| Rank: | 56 |
| Processormodell: | AMD Phenom II X6 1100T |
| RAM-minne: | 4096MB |
| Rank: | 67 |
| Processormodell: | AMD FX-series FX-4100 |
| RAM-minne: | 4096MB |
| Rank: | 68 |
| Processormodell: | Intel Core i7 [Gen 2] 2600 |
| RAM-minne: | 8192MB |
| Rank: | 69 |
| Processormodell: | AMD FX-series FX-6100 |
| RAM-minne: | 8192MB |
| Rank: | 70 |
| Processormodell: | Intel Core i3 [Gen 1] 530 |
| RAM-minne: | 4096MB |
| Rank: | 71 |
| Processormodell: | Intel Core i5 [Gen 2] 2300 |
| RAM-minne: | 8192MB |
| Grafikprocessor: | GeForce [500 series] GTX 550 Ti |
| Rank: | 72 |
| Processormodell: | Intel Core i5 [Gen 2] 2500K |
| RAM-minne: | 8192MB |
| Rank: | 78 |
| RAM-minne: | 6144MB |
| Rank: | 79 |
| RAM-minne: | 4096MB |
| Rank: | 80 |
| RAM-minne: | 4096MB |
| Rank: | 81 |
| RAM-minne: | 8192MB |
| Rank: | 85 |
| RAM-minne: | 8192MB |
| RAM-minne: | 4096MB |
| Processormodell: | Intel Core i5 [Gen 3] 3570K |
| RAM-minne: | 8192MB |
| Processormodell: | AMD FX-series FX-8320 |
| RAM-minne: | 16384MB |
| Grafikprocessor: | GeForce [700 series] GTX 780 |
| Processormodell: | Intel Core i7 [Gen 4] 4770K |
| RAM-minne: | 16384MB |
| RAM-minne: | 8192MB |
| Processormodell: | AMD FX-series FX-4100 |
| RAM-minne: | 16384MB |
| Processormodell: | AMD A-series A10-5800K |
| RAM-minne: | 16384MB |
| RAM-minne: | 8192MB |
| Grafikprocessor: | Radeon [HD 7000 series] HD7950 |
| Processormodell: | AMD FX-series FX-8350 |
| RAM-minne: | 16384MB |
| Processormodell: | AMD FX-series FX-8350 |
| RAM-minne: | 32768MB |
| Processormodell: | Intel Core i7 [Gen 2] 3930K |
| RAM-minne: | 16384MB |
| Grafikprocessor: | Radeon [HD 7000 series] HD7850 |
| Processormodell: | Intel Core i5 [Gen 3] 3470 |
| RAM-minne: | 8192MB |
| Processormodell: | Intel Core i7 [Gen 2] 3820 |
| RAM-minne: | 16384MB |