| Grafikprocessor: | GeForce GTX 780 |
| Rank: | 60 |
| Processormodell: | Intel Core i7 [Gen 4] 4770K |
| RAM-minne: | 32GB |
| Grafikprocessor: | Intel HD Graphics 4000 |
| Rank: | 61 |
| Processormodell: | Intel Core i3 [Gen 3] 3110M |
| RAM-minne: | 4GB |
| Grafikprocessor: | Radeon HD 7750 |
| Rank: | 62 |
| Processormodell: | AMD A-series A4-5300 |
| RAM-minne: | 4GB |
| Grafikprocessor: | GeForce GTX 660 |
| Rank: | 66 |
| Processormodell: | Intel Core i7 [Gen 4] 4770 |
| RAM-minne: | 16GB |
| Grafikprocessor: | Intel HD Graphics 2500 |
| Rank: | 67 |
| Processormodell: | Intel Core i5 [Gen 3] 3470S |
| RAM-minne: | 4GB |
| Grafikprocessor: | Radeon HD 7480D |
| Rank: | 69 |
| Processormodell: | AMD A-series A4-5300 |
| RAM-minne: | 4GB |
| Grafikprocessor: | Radeon HD 7310 |
| Rank: | 70 |
| Processormodell: | AMD E-series E1-1500 |
| RAM-minne: | 4GB |
| Grafikprocessor: | Intel HD Graphics |
| Rank: | 71 |
| Processormodell: | Intel Celeron 847 |
| RAM-minne: | 4GB |
| Grafikprocessor: | GeForce GT 640M |
| Rank: | 72 |
| Processormodell: | Intel Core i5 [Gen 3] 3330S |
| RAM-minne: | 16GB |
| Grafikprocessor: | Radeon HD 8570D |
| Rank: | 73 |
| Processormodell: | AMD A-series A8-6500 |
| RAM-minne: | 8GB |
| Grafikprocessor: | Intel HD Graphics |
| Rank: | 74 |
| Processormodell: | Intel Pentium G2020 |
| RAM-minne: | 4GB |
| Grafikprocessor: | Intel HD Graphics 4000 |
| Rank: | 75 |
| Processormodell: | Intel Core i3 [Gen 3] 3217U |
| RAM-minne: | 8GB |
| Grafikprocessor: | Intel HD Graphics |
| Rank: | 79 |
| Processormodell: | Intel Core i3 [Gen 3] 3220T |
| RAM-minne: | 4GB |
| Grafikprocessor: | GeForce GT 640M |
| Rank: | 80 |
| Processormodell: | Intel Core i5 [Gen 3] 3350P |
| RAM-minne: | 8GB |
| Grafikprocessor: | GeForce GTX 660 |
| Rank: | 84 |
| Processormodell: | Intel Core i7 [Gen 3] 3770 |
| RAM-minne: | 16GB |
| Grafikprocessor: | Radeon HD 7310 |
| Rank: | 85 |
| Processormodell: | AMD E-series E1-1500 |
| RAM-minne: | 8GB |
| Grafikprocessor: | Intel HD Graphics 2500 |
| Rank: | 86 |
| Processormodell: | Intel Core i3 [Gen 3] 3220T |
| RAM-minne: | 8GB |
| Grafikprocessor: | GeForce GTX 660 |
| Rank: | 87 |
| Processormodell: | Intel Core i5 [Gen 3] 3350P |
| RAM-minne: | 8GB |
| Grafikprocessor: | Nvidia Ion 2 |
| Rank: | 88 |
| Processormodell: | Intel Atom D525 |
| RAM-minne: | 2GB |
| Rank: | 89 |
| Processormodell: | Intel Core i5 [Gen 3] 3350P |
| RAM-minne: | 8GB |
| Grafikprocessor: | Intel GMA X4500 |
| Rank: | 91 |
| Processormodell: | Intel Pentium DC E5700 |
| RAM-minne: | 2GB |
| Grafikprocessor: | GeForce GTX 660 |
| Rank: | 92 |
| Processormodell: | Intel Core i7 [Gen 3] 3770 |
| RAM-minne: | 16GB |
| Grafikprocessor: | GeForce GTX 680 |
| Rank: | 93 |
| Processormodell: | Intel Core i7 [Gen 4] 4770K |
| RAM-minne: | 16GB |
| Grafikprocessor: | Radeon HD 7660D |
| Rank: | 94 |
| Processormodell: | AMD A-series A10-5800K |
| RAM-minne: | 8GB |
| Grafikprocessor: | Intel HD Graphics |
| Rank: | 95 |
| Processormodell: | Intel Celeron 847 |
| RAM-minne: | 4GB |
| Grafikprocessor: | GeForce 610M |
| Rank: | 97 |
| Processormodell: | Intel Core i5 [Gen 3] 3330 |
| RAM-minne: | 8GB |
| Grafikprocessor: | GeForce GTX 650 |
| Rank: | 99 |
| Processormodell: | AMD FX-series FX-4100 |
| RAM-minne: | 8GB |
| Grafikprocessor: | GeForce GT 620 |
| Rank: | 101 |
| Processormodell: | Intel Core i5 [Gen 3] 3350P |
| RAM-minne: | 8GB |
| Grafikprocessor: | GeForce 610M |
| Rank: | 102 |
| Processormodell: | Intel Atom D2550 |
| RAM-minne: | 2GB |
| Rank: | 103 |
| Processormodell: | AMD FX-series FX-8350 |
| RAM-minne: | 8GB |
| Grafikprocessor: | GeForce GTX 660 |
| Rank: | 104 |
| Processormodell: | Intel Core i7 [Gen 4] 4770 |
| RAM-minne: | 8GB |
| Grafikprocessor: | Radeon HD 6320 |
| Rank: | 105 |
| Processormodell: | AMD E-series E-450 |
| RAM-minne: | 4GB |
| Rank: | 106 |
| RAM-minne: | 4GB |
| Grafikprocessor: | Intel HD Graphics 2500 |
| Rank: | 107 |
| Processormodell: | Intel Core i5 [Gen 3] 3470 |
| RAM-minne: | 4GB |
| Grafikprocessor: | GeForce GT 740M |
| Rank: | 108 |
| Processormodell: | Intel Core i7 [Gen 4] 4700MQ |
| RAM-minne: | 8GB |
| Grafikprocessor: | Intel HD Graphics 4000 |
| Rank: | 109 |
| Processormodell: | Intel Core i7 [Gen 3] 3770 |
| RAM-minne: | 4GB |
| Grafikprocessor: | Radeon HD 7600G |
| Rank: | 110 |
| Processormodell: | AMD A-series A8-4555M |
| RAM-minne: | 4GB |
| Grafikprocessor: | Intel HD Graphics 4000 |
| Rank: | 111 |
| Processormodell: | Intel Core i3 [Gen 3] 3217U |
| RAM-minne: | 4GB |
| Grafikprocessor: | GeForce GTX 670MX |
| Rank: | 112 |
| Processormodell: | Intel Core i7 [Gen 3] 3630QM |
| RAM-minne: | 12GB |
| Grafikprocessor: | GeForce GTX 650 |
| Rank: | 113 |
| Processormodell: | Intel Core i7 [Gen 4] 4770S |
| RAM-minne: | 8GB |
| Grafikprocessor: | GeForce GTX 680 |
| Rank: | 114 |
| Processormodell: | Intel Core i5 [Gen 3] 3570K |
| RAM-minne: | 8GB |
| Grafikprocessor: | GeForce GTX 650 |
| Rank: | 115 |
| Processormodell: | Intel Core i5 [Gen 3] 3350P |
| RAM-minne: | 8GB |
| Grafikprocessor: | GeForce GTX 770 |
| Rank: | 117 |
| Processormodell: | Intel Core i7 [Gen 4] 4770K |
| RAM-minne: | 16GB |
| Grafikprocessor: | Intel HD Graphics 2500 |
| Rank: | 119 |
| Processormodell: | Intel Core i5 [Gen 3] 3330 |
| RAM-minne: | 6GB |
| Grafikprocessor: | Intel HD Graphics 2500 |
| Rank: | 121 |
| Processormodell: | Intel Core i3 [Gen 3] 3220 |
| RAM-minne: | 4GB |
| Grafikprocessor: | Intel HD Graphics 4000 |
| Rank: | 122 |
| Processormodell: | Intel Core i7 [Gen 3] 3770 |
| RAM-minne: | 8GB |
| Grafikprocessor: | GeForce 610M |
| Rank: | 125 |
| Processormodell: | Intel Atom D2550 |
| RAM-minne: | 4GB |
| Grafikprocessor: | GeForce GTX 650 |
| Rank: | 126 |
| Processormodell: | Intel Core i5 [Gen 3] 3350P |
| RAM-minne: | 8GB |
| Grafikprocessor: | Intel HD Graphics |
| Rank: | 128 |
| Processormodell: | Intel Pentium G2030T |
| RAM-minne: | 8GB |
| Grafikprocessor: | GeForce GT 640 |
| Rank: | 129 |
| Processormodell: | Intel Core i7 [Gen 3] 3770 |
| RAM-minne: | 16GB |