| Grafikprocessor: | GeForce GT 640M |
| Rank: | 1 |
| Processormodell: | Intel Core i5 [Gen 3] 3330S |
| RAM-minne: | 8GB |
| Grafikprocessor: | Intel HD Graphics 4000 |
| Rank: | 2 |
| Processormodell: | Intel Core i5 [Gen 3] 3210M |
| RAM-minne: | 4GB |
| Grafikprocessor: | GeForce GTX 660M |
| Rank: | 3 |
| Processormodell: | Intel Core i5 [Gen 3] 3470S |
| RAM-minne: | 8GB |
| Grafikprocessor: | Radeon HD 6320 |
| Rank: | 5 |
| Processormodell: | AMD E-series E-450 |
| RAM-minne: | 4GB |
| Grafikprocessor: | GeForce GT 630 |
| Rank: | 8 |
| Processormodell: | Intel Core i5 [Gen 3] 3350P |
| RAM-minne: | 8GB |
| Grafikprocessor: | GeForce GTX 660 |
| Rank: | 9 |
| Processormodell: | Intel Core i5 [Gen 3] 3470 |
| RAM-minne: | 12GB |
| Grafikprocessor: | Radeon HD 7480D |
| Rank: | 10 |
| Processormodell: | AMD A-series A4-5300 |
| RAM-minne: | 4GB |
| Grafikprocessor: | GeForce GTX 650 |
| Rank: | 11 |
| Processormodell: | Intel Core i5 [Gen 4] 4430S |
| RAM-minne: | 8GB |
| Grafikprocessor: | GeForce 610M |
| Rank: | 12 |
| Processormodell: | Intel Atom D2550 |
| RAM-minne: | 4GB |
| Grafikprocessor: | GeForce GT 620M |
| Rank: | 14 |
| Processormodell: | Intel Core i5 [Gen 3] 3230M |
| RAM-minne: | 8GB |
| Grafikprocessor: | GeForce GTX 650 |
| Rank: | 15 |
| Processormodell: | Intel Core i5 [Gen 4] 4430 |
| RAM-minne: | 8GB |
| Grafikprocessor: | Radeon HD 7850M |
| Rank: | 16 |
| Processormodell: | Intel Core i5 [Gen 3] 3210M |
| RAM-minne: | 8GB |
| Grafikprocessor: | GeForce GT 730M |
| Rank: | 17 |
| Processormodell: | Intel Core i5 [Gen 3] 3350P |
| RAM-minne: | 8GB |
| Grafikprocessor: | Radeon HD 7480D |
| Rank: | 18 |
| Processormodell: | AMD A-series A4-5300 |
| RAM-minne: | 8GB |
| Grafikprocessor: | GeForce GT 630M |
| Rank: | 19 |
| Processormodell: | Intel Core i5 [Gen 3] 3330 |
| RAM-minne: | 6GB |
| Grafikprocessor: | Intel HD Graphics 4000 |
| Rank: | 20 |
| Processormodell: | Intel Core i7 [Gen 3] 3615QM |
| RAM-minne: | 4GB |
| Grafikprocessor: | Intel HD Graphics 3000 |
| Rank: | 21 |
| Processormodell: | Intel Core i3 [Gen 2] 2377M |
| RAM-minne: | 4GB |
| Grafikprocessor: | GeForce GTX 675MX |
| Rank: | 22 |
| Processormodell: | Intel Core i5 [Gen 3] 3470 |
| RAM-minne: | 8GB |
| Grafikprocessor: | Radeon HD 8570 |
| Rank: | 23 |
| Processormodell: | Intel Core i5 [Gen 3] 3350P |
| RAM-minne: | 8GB |
| Grafikprocessor: | GeForce GTX 660 |
| Rank: | 24 |
| Processormodell: | Intel Core i7 [Gen 4] 4770S |
| RAM-minne: | 8GB |
| Grafikprocessor: | Intel HD Graphics 3000 |
| Rank: | 25 |
| Processormodell: | Intel Core i3 [Gen 2] 2365M |
| RAM-minne: | 4GB |
| Grafikprocessor: | Intel HD Graphics |
| Rank: | 26 |
| Processormodell: | Intel Pentium G630T |
| RAM-minne: | 4GB |
| Grafikprocessor: | Intel HD Graphics |
| Rank: | 28 |
| Processormodell: | Intel Celeron 847 |
| RAM-minne: | 2GB |
| Grafikprocessor: | Intel GMA 3150 |
| Rank: | 29 |
| Processormodell: | Intel Atom D425 |
| RAM-minne: | 2GB |
| Grafikprocessor: | Intel HD Graphics 4000 |
| Rank: | 31 |
| Processormodell: | Intel Core i5 [Gen 3] 3210M |
| RAM-minne: | 4GB |
| Grafikprocessor: | Radeon HD 7850M |
| Rank: | 32 |
| Processormodell: | Intel Core i7 [Gen 3] 3770T |
| RAM-minne: | 8GB |
| Grafikprocessor: | Radeon HD 8890A |
| Rank: | 33 |
| Processormodell: | Intel Core i7 [Gen 4] 4770 |
| RAM-minne: | 16GB |
| Grafikprocessor: | Intel HD Graphics 3000 |
| Rank: | 34 |
| Processormodell: | Intel Core i3 [Gen 2] 2365M |
| RAM-minne: | 4GB |
| Rank: | 35 |
| Processormodell: | AMD E-series E-350 |
| RAM-minne: | 2GB |
| Grafikprocessor: | GeForce GT 630M |
| Rank: | 36 |
| Processormodell: | Intel Core i5 [Gen 3] 3350P |
| RAM-minne: | 8GB |
| Grafikprocessor: | Radeon HD 7540D |
| Rank: | 39 |
| Processormodell: | AMD A-series A6-5400K |
| RAM-minne: | 8GB |
| Grafikprocessor: | Intel HD Graphics 2000 |
| Rank: | 40 |
| Processormodell: | Intel Core i3 [Gen 2] 2120T |
| RAM-minne: | 4GB |
| Grafikprocessor: | Radeon HD 7660G |
| Rank: | 41 |
| Processormodell: | AMD A-series A10-4600M |
| RAM-minne: | 8GB |
| Grafikprocessor: | GeForce GT 640M |
| Rank: | 42 |
| Processormodell: | Intel Core i5 [Gen 3] 3450 |
| RAM-minne: | 8GB |
| Grafikprocessor: | GeForce GTX 660M |
| Rank: | 43 |
| Processormodell: | Intel Core i5 [Gen 3] 3470S |
| RAM-minne: | 8GB |
| Grafikprocessor: | Radeon HD 7310 |
| Rank: | 44 |
| Processormodell: | AMD E-series E1-1200 |
| RAM-minne: | 4GB |
| Grafikprocessor: | Intel HD Graphics |
| Rank: | 45 |
| Processormodell: | Intel Core i3 [Gen 4] 4010U |
| RAM-minne: | 4GB |
| Rank: | 46 |
| Processormodell: | ARM Cortex-A8 |
| RAM-minne: | 1GB |
| Grafikprocessor: | GeForce GTX 660 |
| Rank: | 47 |
| Processormodell: | Intel Core i5 [Gen 4] 4430 |
| RAM-minne: | 16GB |
| Grafikprocessor: | GeForce GT 650M |
| Rank: | 48 |
| Processormodell: | Intel Core i5 [Gen 3] 3470S |
| RAM-minne: | 8GB |
| Grafikprocessor: | Intel HD Graphics |
| Rank: | 49 |
| Processormodell: | Intel Celeron 847 |
| RAM-minne: | 4GB |
| Grafikprocessor: | GeForce GTX 680MX |
| Rank: | 50 |
| Processormodell: | Intel Core i7 [Gen 3] 3770 |
| RAM-minne: | 32GB |
| Grafikprocessor: | GeForce GT 520M |
| Rank: | 51 |
| Processormodell: | Intel Atom D2700 |
| RAM-minne: | 4GB |
| Grafikprocessor: | Intel HD Graphics |
| Rank: | 52 |
| Processormodell: | Intel Celeron G1610 |
| RAM-minne: | 6GB |
| Grafikprocessor: | Nvidia Ion 2 |
| Rank: | 53 |
| Processormodell: | Intel Atom D525 |
| RAM-minne: | 2GB |
| Grafikprocessor: | GeForce GTX 660 |
| Rank: | 54 |
| Processormodell: | Intel Core i5 [Gen 4] 4430 |
| RAM-minne: | 8GB |
| Grafikprocessor: | Intel GMA 3150 |
| Rank: | 55 |
| Processormodell: | Intel Atom D425 |
| RAM-minne: | 2GB |
| Grafikprocessor: | GeForce GT 640 |
| Rank: | 56 |
| Processormodell: | Intel Core i7 [Gen 4] 4770S |
| RAM-minne: | 12GB |
| Grafikprocessor: | Intel HD Graphics |
| Rank: | 58 |
| Processormodell: | Intel Celeron 847 |
| RAM-minne: | 2GB |
| Grafikprocessor: | GeForce GTX 560 Ti |
| Rank: | 59 |
| Processormodell: | Intel Core i7 [Gen 3] 3770 |
| RAM-minne: | 16GB |